Blog

PetButik35 Bu Hafta Posta’da

4 ekim hayvanları koruma günü

4 Ekim hayvanları Koruma Gününe özel olarak PetButik35 Bu Hafta Posta’da Ege ekinde çıktı.

Onlar evimizin bir ferdi, ailenen bir parçası. Tüylü dostlarımızdan bahsediyorum. Evinde kedisi veya köpeği olanlar iyi bilir; günün tüm stresini alırlar. 

Bir kuyruk sallaması, eve geldiğinde kapıda karşılaması, koltuğa oturduğunda sana attığı bir bakış.. Dünyalara değişilmez saf sevgileriyle hayatımızın vazgeçilmezleridir.

Patili dostlarımız bizim kim olduğumuzla, ne giydiğimizle, statümüzle, kariyerimizle, paramızla veya dış görünüşümüzle ilgilenmezler. Onlar için önemli olan tek bir duygu vardır, o da sevgi. 

Bir kedinin kafasının okşanması, bir köpeğin gözlerine sevgiyle bakılması, onların dünyasında her şeye bedeldir. Duyguları çok iyi anlarlar, sinirli misin, üzgün müsün, canını sıkan biri mi var hepsinin farkına varırlar. Hatta daha da ilerisi; bir ağrımız varsa onu hisseder bizimle ayrı ilgilenirler.

Dünyamızı onlarla paylaştığımız için çok şanslıyız, konuşamasalar da bir çok şeyin farkındalar. Onlara daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmaksa bizim insani görevlerimizden. 

Sokakta yaşayan dostlarımız için bir kap su bir kap mama vermek onlar için hayati önem arz ediyor. Özellikle kış aylarında enerjilerinin büyük bölümünü ısınmaya harcarlarken bir de yiyecek bulmak için çaba gösteriyorlar. Tam da bu bilinçle, 6 yıl önce başlattığım bir kampanya benim hayatımın bir parçası oldu.

Evcil hayvanlar için kıyafet üretimi yaparak sokak canlarımıza destek olmayı hedefledim. ‘Evdekiler giyinsin, sokaktakiler beslensin.’ sloganıyla yola çıktım. 

Evcil dostlarımız için üretimini yaptığım kıyafet ve aksesuarların gelirinin belirli bir kısmıyla sokak canlarımıza düzenli beslemeler yapıyorum. Böylece evde yaşayan dostlarımız, sokaktaki kardeşlerine destek vermiş oluyor.

Ev hayatına adapte olan ve vücut ısıları bile ev ortamına alışan kedi ve köpekler için dışarı çıkmak hem stres verici hem de çoğu zaman bir bilinmezliktir. 

Köpeklerin tuvalet ihtiyacını gidermesi için her gün dışarı çıkarılması gerekse de evde yaşadıklarından patilerinin altı aslında yumuşacıktır. Sokaklarda bulunan cam kırıkları, dikenler, keskin plastik parçaları bazen patilerine zarar verebiliyor. Bu nedenle köpek sahipleri patik, ayakkabı gibi patilerini koruyucu eşyalar giydirmek istiyorlar. 

Ev ortamının her daim temiz kalması için dışarıda gezip geldikten sonra kapıdan içeri girmeden patileri temizlenen, ıslak mendillerle silinen, hatta bazen yıkanmak zorunda kalan köpekler için de ayakkabı ya da bot giymek bir ihtiyaç haline geliyor.

Kediler içinse durum çok değişik değil. Özellikle tüysüz kedi olarak bilinen Spynx ırkı kediler çok üşür. Kışları kazak, polar gibi sıcak tutan kıyafetlere ihtiyaç duyuyorlar. 

Bir de bizler için özel olan düğün dernek, mezuniyet, doğum günleri gibi fotoğraflara baktığımızda güzel hatırlamak isteyeceğimiz anılarımız var. Bu güzel günlerde fotoğraf karesinde olmazsa olmazımız patili dostlarımız için de o günün konseptine uygun kıyafetler tasarlıyorum.

Düğün ve nişanlar için genelde takım elbise, smokin, gelinlik gibi şık ve gösterişli elbiselerimiz var. Bunlar renk ve modellerine göre bir çok seçeceğe sahip geniş bir yelpaze. Ancak bazen sadece bir papyon bile o özel günde evcil dostumuzun tarzını belirleyebiliyor. Patili sahipleri kendi konseptine göre istediği renkteki papyonu, elbiseyi, kıyafetleri ve aksesuarları PetButik35’ten temin edebiliyor.

Bizim en büyük reklamımız da yine tüylü dostlarımız. İlk başladığımız günden beri tüm siparişlerimizi özel olarak paketliyor, içlerine özel notlar ve minik sürprizler ekliyorum. E-ticaret sitesi olduğumuz için siparişler kargo ile gönderiliyor ve ulaştığında heyecanla açılan paketlerle ilgili bir sürü fotoğraf, video alıyorum. Kendi tasarımım olan koleksiyonları kedi ve köpeklerin üstünde görmek benim için paha biçilemez bir haz. Müşterilerimiz kıyafetleri giydirip benimle fotoğraflar gönderiyor ve bunları instagram hesabımız @petbutik35 ‘te paylaşıyorum. 

Belli aralıklarla düzenlediğimiz ödüllü selfie yarışmalarımız ise geleneksel hale geldi ve binlerce kişinin katılım gösterdiği bu etkinliklerimizde aynı ırk kedi köpek sahipleri birbiriyle iletişime geçip buluşma günleri ayarlıyor. Sonuçta yaptığım iş sevgiyle taçlanıyor ve güzel dönüşler alıyor. Önemli olan da bu işe başlarkenki hayallerimin gerçekleşmiş olması. 

En büyük hayallerimden biri; PetButik35 ailesi olarak tüm Türkiye’ye verdiğimiz bu hizmeti çok yakında dünyaya açmak. 

4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü Kutlu Olsun. İçinde hayvan sevgisi olan ve bir patili dostumuzun kalbine sevgiyle dokunan herkese selam olsun.

PetButik35 Bu Hafta Posta’da ve gururla sunar:)

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın