Blog

Pamuk Kalpli Babalarımızın Babalar Günü Kutlu Olsun

Sert görüntüsünün altında yatan pamuk kalpli babalarımızın babalar günü kutlu olsun ..

Eve gelen yenilikleri söylerken en çok çekinilen aile ferdi muhtemelen babadır.. Eve gelen yeni 4 ayaklı pet dostlarımızı babalara söylerken belki bir çekince olabilir. Sokaktan bulunan yaralı bir kedi, masum bakışlı ıslak burunlu bir köpek.. artık ailemiz büyümüştür ve bunu bir şekilde evin babasına söylemek gerekir.

İlk başta korkarak yaklaşılsa da, bir süre sonra evdeki kedi veya köpeğin en sevdiği kişi baba olacaktır..

Babalar sert duruş sergiler, babalar kimi zaman evin taş kalplisi gibi görünebilir.. Gel görelim k,i babaların sıcacık yumuşacık kalpleri vardır. Evdeki masum bakışlarıyla kendine aşık ettiren kediciği en çok o sever, o kollar. Akşamları eve gelirken aldığı alışveriş poşetlerinin içinde bir de kediye / köpeğe mamalar, ödül mamaları olmaya başlar..

Geleceğimizi şekillendirirken yanımızda olan, her zaman güvenebileceğimiz, bize asla sırtını dönmeyecek babalarımızın babalar günü ve her günü kutlu olsun..

Sert görünüşünün altında yatan pamuk kalpli babalarımızın babalar günü kutlu olsun ..

Evcil hayvan sahiplenirken dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan biri aynı evde yaşadığımız diğer bireylerdir. Öncelikle sağlık koşullarını gözden geçirmeliyiz. Evde yaşayan herhangi birinin ağır derecede tüye karşı alerjisi var ise eve kedi ya da köpek getirmek pek doğru olmayabilir.. Aynı şekilde evde tüylü dostlarımızı kesinlikle istemeyen, onlarla aynı ortamda bile bulunmak istemeyen biri varsa bir pet sahiplenmek doğru karar değildir.

 

Ancak unutmamalıyız ki kedi ve köpekler bize huzur verir, mutluluk verir. Onlarsız bir dünya düşünemiyorum.. Zamanında eve asla kedi almam deyip de evinde kedi bakan ve ona aşık olan o kadar kişi örneği verebilirim ki.. O nedenle katı kurallar değişebilir, bir hayvan dostumuz eve geldiğinde herkes daha mutlu olabilir… Zamanın ve sevginin değiştiremeyeceği bir şey yoktur.

 

PETBUTİK35 ANA SAYFASI

Bir Cevap Yazın