Magazin

Köpeğinizi Mutlu Etmenin 10 Yolu

köpekler için en iyi bakım ürünleri

Köpeğinizi Mutlu Etmenin 10 Yolu

Seni evcil hayvanından daha çok kim sevebilir ki? Evcil dostunuza her gün karşılıksız sevginizi göstermeyi unutmayın!!

Ama nasıl? Çikolatanın ve şekerin yasak olduğunu zaten biliyorsunuz ve evcil hayvanlarınız e-kartları okuyamadıklarından ve mücevherlere veya çiçeklere değer vermediğinden – ona şefkat vermenin en doğru yol olduğunu söyleyebiliriz 🙂

İşte iyi haber. Evcil hayvanlarınıza onları ne kadar sevdiğinizi göstermenin daha iyi yolları var.

Köpeğinize onu sevdiğinizi göstermenin 1o basit yolunu anlatacağız.

Köpeğinizi Mutlu Etmenin 10 Yolu

1.Köpeğinizi sağlıklı yiyeceklerle besleyin.

Tıpkı insanlar gibi, evcil hayvanlar da sağlıklı beslendiklerinde gelişirler. Ne yazık ki, evcil hayvan mamalarıyla ilgili çok fazla yanlış bilgi mevcut….

Tüylü dostlarımız için optimal beslenme konusunda herkesin farklı bir görüşü var gibi görünüyor. Yine de güvenilir bir bilgi kaynağı, beslenme konusunda uzmanlaşmış bir veteriner hekim ve hayvan besleme uzmanıdır! Köpeğinizi beslemenin en doğru yolu için uzman hekimlerce hazırlanmış Mr. Balky kuru mamaların, standart bir besleme yöntemi olduğunu hatırlatalım.

2. Köpeğiniz ile mutlaka değersiz yapın…

Egzersiz, evcil hayvanlarınızın hayatlarını zenginleştirmenin hayati bir parçasıdır. Yürümek, koşmak, çekme veya çekme oynamak ve çeviklik veya flyball öğrenmek, köpeğinizin fiziksel olarak formda kalmasını sağlamanın harika yollarıdır. Kediler için, olta oyuncaklar veya fareler veya toplarla etkileşimli oyun oynamayı deneyin. Bazı kedilere, bir koşum takımı ve tasma takarak açık havada yürüyüş yapmaktan zevk almaları öğretilebilir. Bu aktivitelerin birçoğu, insanları egzersiz yapmanın ek yararına da sahiptir. Evcil hayvanınıza yeni bir egzersiz rejimine başlamadan önce daima veterinerinize danışın.

3. Evcil hayvanınız için yeni bir dil öğrenin.

Evcil hayvanınızın dilini öğrenerek iki dilli olun. Evcil hayvanlarımız beden dilleri aracılığıyla bizimle sürekli iletişim halindedir, ancak bazen ne dediklerini anlamıyoruz. Köpeğinizi anlamak için onu iyi gözlemleyin.

4. Köpeğinizin ne yapmak istediğine dikkat edin.

Köpek ya da kediyle konuştuktan sonra, evcil hayvanlarınızın katılmalarını istediğiniz aktivitelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını gözlemlemeye başlayın. Yavrunuz vücut dili aracılığıyla diğer köpeklerle güreşmekten gerçekten hoşlanmadığını gösteriyor mu? Eğer öyleyse, repertuarından kes. Diğer taraftan, yapmayı sevdiği şeyleri bulmaya çalışın ve bu aktiviteleri programınıza dahil edin. Örneğin, köpeğiniz kazmayı seviyorsa, ona çocuk havuzundan bir kum çukuru yapın. Kediniz dışarı çıkmayı seviyorsa, dışarının keyfini güvenle çıkarabilmesi için bir kedi evi yapın.

5. İlişki temelli bir eğitim sınıfına yatırım yapın.

Ödüle dayalı eğitim verin, evcil hayvanınızla bir ilişki kurmanıza, ona zihinsel (ve bazen fiziksel) zenginleştirme sağlamanıza ve onunla sadece eğlenmenize yardımcı olur. Petbutik35 etkinliklerini takip edip sosyal medyamızdan eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Yazının devamı için bir sonraki blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.