Genel

Kedime Hangi Mamayı Almalıyım?

☀ NOMINATED!!! ☀ Funny cat reaches for the hand of his mistress for a favorite treat

Kediler için mama seçimi çok önemli bir konudur. Unutmayın ki kediler, lezzet konusunda oldukça gurme hayvanlardır.

Kediler seçicidir, her mamayı yemezler. Kedi maması seçimi oldukça hassas bir konudur. Kedim için en doğru mama hangisi, kedim ne yemeli, en uygun kedi maması nedir, yüksek proteinli kedi mamaları, en taze kedi maması… Uzayıp giden kedi maması soruları mevcuttur.
Eğer hayatınıza yeni giren bir kedi canınız varsa, yavru kedinize çok hassas davranmalısınız. Kedi beslenmesi, çok önemli bir konudur.

Yavru kediler, sütten kesildikten sonra, yavru kedi mamasına alıştırılmalıdır. Yavru kedi maması, özellikle ince taneli olmalı. Yavru kedilerin diş ve ağız yapısına uygun mama tercihi önemlidir. Ayrıca yavru kedinizin, 1 günde alması gereken protein, lif, enerji, vştamin ve mineral gibi değerleri tam olarak karşılayan bir mama seçmelisiniz.

Mr. Balky Kitten, yavru kedinizin bir günde alması gereken tüm değerleri karşılar. Ayrıca hızlı tüketimi sayesinde her daim fabrikadan çıktıktan, maksimum 30 gün içinde size ulaşacağından kedinizin damak tadına da hitap eder.
kedi mamasında tazelik olmazsa olmaz bir özelliktir!!

Yetişkin kedim için en doğru mama hangisidir? Kedim 1 yaşında ve hangi mamayı almalıyım?
Kedim mama beğenmiyor? Kedime hangi mamayı aldıysam beğenmedi? Kedi mamaları neden pahalı? Kediler hangi mamayı sever? Doğru kedi maması nedir? Kedi maması fiyatları neden bu kadar değişken? Pahalı kedi maması daha mı iyidir?
Gibi uzayan bir liste de, kedi maması için mevcut.

Bu anlamda yetişkin kedilerin mama tercihi konusunda kedi sahipleri de mama seçiminde oldukça hassas olmalı.
Kediler ne sever? Sorusunun tek bir cevabı elbette yok. Ancak kedilerin hepsinin yüksek koku alma algıları olduğunu ve lezzet düşkünlüklerini biliyoruz.

Bu nedenle, kediler için kesinlikle olmazsa olmaz bir mama tercihi TAZE ve BAYAT OLMAYAN mama seçimi olmalıdır. Aylarca beklemiş veya yurt dışından geldiği için gümrükte, distribütörde, petshopta çok uzun süre vakit kaybeden bazı mamalar, kediler tarafından reddediliyor.
Yetişkin bir kedi, yavruyken alıştığı mamaya devam etmek isterken, bir yandan yeni aroma arayışında da olabiliyor. Kediler meraklı varlıklardır. Hayatını kuru mama yiyerek geçiren kedilerin ara sıra değişik tatlar denemek istemesi de oldukça normal bir durum!

Eğer kedinizin özel bir hassasiyeti / alerjisi / hastalığı varsa ve veteriner hekiminiz, ona özel veteriner maması (reçeteli mama) öneriyorsa mutlaka o mamayı kullanmalısınız. Bu gibi istisnai durumlar haricinde, kedi maması seçimi yaparken fiyat – kalite paritesine çok dikkat etmelisiniz. Kedinize, fiyatı yüksek olduğu için ‘çok kaliteli mama’ yedirdiğiniz hissine kapılmayın!

mamayı mutlaka araştırın, mamanızın içerik kısmından kedi mamasının içindeki değerleri gözden geçirin ve mamada olmazsa olmazlara dikkat edin!

Mr. Balky Yetişkin Kedi maması ile, yetişkin kedinize 1 günde alması gereken tüm besin değerlerini sağlarsınız. Ayrıca Mr. Balky kedi mamalarımızda bulunan ekstra taurin ilavesi sayesinde gönlünüz rahat edebilir !

Taurin nedir?

Taurin; amino asite benzeyen ve aynı zamanda bir vitamin gibi vücut içinde rol alan bir besin maddesidir. Taurinin, göz sağlığı için retina gelişimini ve kalp kaslarının gelişimini sağlaması gibi vücutta birçok fonksiyonu vardır. 

Taurin, doğada et ürünlerinin çoğunda doğal olarak bulunur, ancak değerleri oldukça düşük ve değişken olabilir. Köpeklerin aksine, kediler vücutlarında taurin üretemez, bu nedenden dolayı kediler, bu besini mamanın içeriğinden sağlamalıdır.

Köpekler taurini kendi vücudunda üretirken kedilere bu besin maddesi, dışarıdan verilmelidir. Mr. Balky Ve Mastercat kedi maması serilerinin tamamında TAURİN İLAVESİ vardır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir