Blog, Genel

Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun

Ulu önderimizin bizlere en büyük armağanı Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun ..

Geçmişteki Cumhuriyet Bayramlarını özlüyoruz aslında, okuldaki heyecanımızı.. Bitmek bilmeyen Cumhuriyet şiirlerini, önceden hazırlanılan konuşmaları.. Okuldaki törenlerde saatlerce öğretmenlerimizin okuduğu konuşmaları dinlemeyi, o günki telaşı..

 

Çocukken sanki daha başkaymış her şey. Daha safmış, daha içtenmiş. Bu döneme denk gelen yeni jenerasyon bizim yaşadığımız o coşkuyu içlerinde hissedemiyorlar. Ellerimizde bayraklarla güldüğümüz, yürüyüşler yaptığımız, önlük giydiğimiz dönemlerden bahsediyorum.

Şimdiki nesil için bu bayramlar sadece tatili ifade ediyor. Büyük eksiklik….

 

Annelerin ve babaların aslında çocuklarına bu bilinci aşılaması ve tatil kavramının farklı, bayram kavramının farklı olduğunu öğretmesi şart.

Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun

Dini bayramlar da, resmi bayramlar da çok özeldir. Bunların hepsinin toplumumuzda ayrı yerleri vardır. Biz o bilinçle yetişen nesiliz, ben kendi çocuğum olduğunda mutlaka o duyguları yaşatmaya çalışacağım. Erken saatte kalkıp törene katılması gerekiyorsa o gün uyumaması gerek o çocuğun. Eğer stadyumda bir gösteriyi izlemek gerekiyorsa coşkuyu içinde hissetmesi gerekiyor.

Bu bilinçle yaklaşırsak toplumumuz gelişir, kendi özünü unutmaz, başkalaşmaz. Biz elimizden geleni yapalım, her şey 1 le başlar. Bir tek benden ne olur ki diye düşünmek doğru değil, bir ikiye dönüşür, iki üçe, üç dörde.. Her zaman bir yerlerden başlamak gerekir. Toplum bilinci de şahıstan başlar, herkes kendi üstüne düşeni yaparsa sıkıntı kalmaz.

Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun

 

 

Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun biz de bu özel gün için, düzenli sokak beslememize ek olarak 30 kg köpek maması dağıttık. Sokakta yaşayan canlarımız için güzel bir gün oldu.

Resmi LinkedIn sayfamızı takip etmek için linki tıklayın. Linkedin PetButik35

 

Ana Sayfaya Dönmek İçin Ana Sayfa Bağlantısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir