Blog, Haberler

Bayramda Acı Bir Haber, İnsanlık Ayıbı

Ramazan Bayramda Acı Bir Haber, İnsanlık Ayıbı tüm sosyal medyada yankı uyandıran bu insanlık dışı haberle gözlerimiz doldu.

Sapanca’da ormanlık bir alanda bacakları (patileri) ve kuyruğu canice kesilmiş halde bulunan yavru köpek veteriner hekimlerin müdahalesine rağmen acıya daha fazla dayanamadı ve gözlerini yumdu.

O bakışları unutmak mümkün değil, içimiz yandı.. Biz kedilerimiz, köpeklerimize sahip çıkmazsak kim sahip çıkacak bilmiyorum..

Çok öfkeliyim, insanların nasıl böyle bir zulümdür yaptıklarına aklım hayalim ermiyor.. Bu bir suçtur, bu suçun kesinlikle cezasız kalmaması için Petbutik35 ailesi olarak elimizden gelen desteği göstereceğiz. Hem tepkimiz büyük olacak hem de bu davanın arkasında sonuna kadar duracağız. Konuşamayan, anlatamayan o masumların hakkını savunmalıyız.

Çocuklarımıza hayvanları sevmeyi, vicdanlı olmayı, şefkat göstermeyi öğretmeliyiz. Dünya ne yazık ki öyle bir yere gidiyor ki hayvana ağaca çocuğa zarar veren, psikopat ve cani toplumlar ortaya çıkıyor.

Zeytin gözlü güzel yavru cennetten bizi izlerken başka köpek ve kedilerin zarar görmemesi için burada yasalar çıkarılmalı, hayvana zarar vermenin çok büyük yaptırımları olmalıdır.

Bayramda Acı Bir Haber, İnsanlık Ayıbı için utanıyoruz

Bayramda Acı Bir Haber, İnsanlık Ayıbı ‘nı Asla Unutmayalım..

Hayvana şiddet suçtur ve bunun suç olduğunu herkesin kabul etmesi gerekir. İnsanlara vurmak işkence etmek nasıl suçsa hayvanlar da bizim gibi dünyamızı paylaşan zararsız ve tamamen masum canlılardır. Çocukları yetiştirirken bunu kesinlikle öğretmeliyiz bir bitkiye bile zarar vermenin ne kadar kötü olduğunu, hayvanlara vurulmaması gerektiğini küçük yaşta aşılamalıyız.

Bir canlıya zarar vermenin haklı bir sebebi olamaz. Yavru bir köpeğe yapılan bu acımasız işkencenin de karşılıksız kalmaması ve yapanların en ağır cezalara çarptırılmasını istiyoruz.

Yavru bir köpeğe yapılan işkence ile tüm sosyal medyada herkesin paylaşımı ile belki bir farkındalık olmuştur, ama bu olayla kalmasın kesinlikle masum varlıklarımıza zarar verenlere hem hapis hem de para cezası verilmeli.

 

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLA

Related Posts

Bir Cevap Yazın