Blog, Genel

23 Nisan Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 nisan 2019 bayram

Sevgili hayvanseverler, Atamızın bizlere armağan ettiği bu özel günün, dünyada bir ilk olduğunu hatırlatarak söylemek isterim ki, 23 Nisan Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün bizlere verdiği en özel hediyeleren biri. Dünyada ilk kez çocuklara özel bir bayram verilmiştir.

Kedilerimiz, köpeklerimiz bizim hiç büyümeyen çocuklarımızdır desem yanlış olmaz sanırım. Bir çocuk; bebeklikten çocukluğa sonra ergenlik, gençlik ve yetişkinlik yolunda ilerlerken kediler ve köpekler hep çocuk kalırlar. Bu anlamda da evimizde hiç büyümeyen çocuklarımız olurlar. Zaman geçtikçe belki hareketleri ağırlaşır oyunculuk dönemleri 6-7 yıl sonra geride kalır ama onlar her zaman bizim yardımımıza muhtaçtır.

Bir kedinin önüne mamasını suyunu koymazsak, tuvaletini yaptığı kumu düzenli aralıklarla değiştirmezsek o kedi nasıl evde yaşar?

Ya da evimizde baktığımız köpükleri düşünelim. Bir köpek mamasını hiç bir zaman kendi koyamaz ya da tuvalete giderken yalnız başına bunu halleden çok az köpek vardır..

Bu nedenle onlara hep çocuklarımız olarak bakmak pek de yanlış olmaz. Üstelik de kedi ve köpekler Allah’ın sessiz kullarıdır. Onlar konuşamazlar, sesleri vardır ancak sadece bakışlarıyla anlatırlar. Dünyanın en masum varlıkları bebekler ve hayvanlardır..

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir