Blog

Öğretmenler Gününü Kutladık

petbutik35 öğretmenler günü

Petbutik35 ailesi olarak bu sene farklı bir etkinlik yaptık ve öğretmenler gününü kutladık hem de sokak canlarımızla.

İzmir’in Balçova ilçesindeki bir mahallede, muhtarımızdan öğrendiğimiz mahalle sakinlerinden öğretmen olan 25 tanımadığımız kişinin kapısını çaldık.

Elimizde 1’er kiloluk kedi ve köpek mamalarıyla kendilerine bir de karanfil götürdük.

Sokak hayvanlarıyla mamaları paylaşmalarını ve getirdiğimiz karanfilin de sokak canlarından onlara hediye olduğunu söyledik. Öğretmenlerimiz çok heyecanlandı, çok duygulandılar.. Ben de aynı şekilde gerçekten harikaydı..

24 Kasım öğretmenler gününün artık farklı bambaşka bir anısı var bizim için.. Sokak canlarıyla paylaşmanın, birlikte olmanın güzel hislerini taşıdık.. Evlerinin zilini çaldığım 25 öğretmenin 25’i de beni evlerine çay kahve içmeye davet etti, rahatsız etmemek için girmek istemesem de en az 10 kişinin ısrarlarına dayanamayıp çaylarını içtim. Dünyamız o kadar güzel ki, ülkemiz o kadar güzel ki, o kadar doğru ellere emanet ki çocuklar.. Öğretmen olmak gerçekten kutsal bir meslek. Bir kez daha anlamış oldum.

 

Çocukken en büyük şansım, iyi bir öğretmenle okumak olmuş. Özellikle ilkokul öğretmenim Hatice hanım’ı anmadan geçmek istemiyorum. Kendisinin bana yıllar önce söylediği sözler, öğrettiği güzellikler hala kulağımda.

öğretmenler gününü kutladık

 

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun, geleceği aydınlatan ışıklarına ışık olmak da bizim ellerimizde.

 

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın