Yavru Köpeğim Sürekli Isırıyor

Evin neşesi, evimizin en olmazsa olmazı ıslak burunlu yavru dostlarımız iyi ki var. Isırık olayı ise ne yazık ki hemen hemen her yavru köpekte var.

Yavru köpeğiniz sizi sürekli ısırıyorsa başlıca sebepleri olabilir.

En olası sebep, yavru köpeğiniz sizi köpek sürüsünde bulunan diğer köpeklerden biri sanıyor olabilir. Köpekler sürü hayvanlarıdır aslında, evrimleşmeleri bireyselleştirmiş olsa da yaşam şekilleri sürü olmaya yatkındır. Siz de onun sürüsünden bir diğer köpeksiniz onun için.

Köpeğiniz sizi bir başka köpek arkadaşı olarak görüyorsa; o halde siz onun oyun arkadaşısınız. Oyun arkadaşlığınıza biraz dikkat edin, süreci iyi yönetmezseniz eğer; bu alışkanlık haline gelir.

Köpekler diş kaşınması da yaşarlar. yavru köpeğiniz, aynı insanlardaki bebeklik döneminde olduğu gibi dişler kaşınabilir. Şiddetli diş kaşınması, köpeğinizin sürekli bir şeyleri ısırma isteğine sebep olur.

Bu zamanlarda köpeğinize doğal malzemelerden yapılmış, sağlam diş kaşıma oyuncakları almalısınız. Hem uzun süreli kullanım için hem de evinizde eğer bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa; köpeğinizle beraber oyuncak oynayabileceği kadar kaliteli oyuncaklar almalısınız. Petbutik35 oyuncak serisinden almalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.