Blog

Herkese Merhaba Ben Paşa

ünlü kediler kedi kıyafetleri

Herkese merhaba ben Paşa !
Beni tanıyanlar bilir tanımayanlara da kendimi tanıtayım ben Pasha! Öncelikle bugün çok heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum.Sizler için yazılar yazmak o kadar güzel bir duygu ki..

 


Buradaki ilk yazımda ilginç bir hikayemi anlatmak istedim sizlere.Hazırsanız başlıyorum!

 


Fotoğrafımdan da anlaşıldığı gibi ben bir İran kedisiyim ve bu yüzden tüylerim oldukça uzun. Sürekli temizliyorum onları. Hatta günümün yarısı onları yalamakla geçiyor. Bu da benim
canımı çok sıkıyor.

 

Annişim de beni bu sıkıntıdan kurtarmak için tüylerimi kestirmeye karar vermiş. Benim de bundan haberim yok tabii.
Bir yaz günüydü, annem sabah uyandığında zaten çok telaşlı gözüküyordu. Sürekli beni seviyordu, tüylerimi okşuyordu. Bir şeylerin olacağını anlamıştım. Ama anneme de çok belli etmemeye çalışıyordum. Bir anda annem bana seslendi.
Pashaaaa. Veterinere gidecegiz.. Hadi çantaya..
Ben hiç ikiletmeden hemen taşıma çantama girdim. Çünkü veterinerimi çok seviyordum.

Bana her gittiğimizde hediyeler veriyordu ve bir sürü fotoğraf çekiliyorduk. Ben de poz vermeyi sevdiğim için hiç sıkılmazdım 🙂 Veterinerime giderken bazı kediler neden veterinerlerini sevmiyor diye düşündüm hep. Bir anlam veremiyordum. Bir yandan da annemin yüzündeki o telaşlı ifadenin nedenini bulmaya çalışıyordum. Veterinerime geldiğimizde annem biraz daha rahatlamış gözüküyordu sanki. Ben rutin aşılarım vardır herhalde diye düşünüyordum. Taa kii traş makinesinin sesini duyana kadar.

Sesi mırlayan bir kedinin sesine benziyordu. Çok şaşırmıştım bu ne böyle diye. Anneme baktım o da bana göz kırptı ve ‘Korkma oğlum, ben yanındayım’ dedi. Ben de ona yavaşça gözlerimi kapatıp açtım (kedi dilinde bu seni seviyorum anlamına gelir) Annem ve veterinerim yanımdalarken bana ne olabilir ki diye düşündüm. Traş makinesi bana her deydiğinde huylanıyordum. Yine de sakinliğimi koruyordum ama. O kadar sakindim ki annemin kucağında patilerimdeki tüyler kesildi. Annem de veterinerimde şok olmuşlardı.

Veterinerim ilk defa tüyleri kesilirken bu kadar sakin duran bir kedi görüyorum diyordu. Traş baya uzun sürdü tüylerim çok uzun olduğu için. Her şeye rağmen anestezi yapılmadan traşımı oldum. Herkes o kadar şaşırmıştı ki. Annem ‘Aferin oğlumaaa,Pasham benimm’ diyordu sürekli. Tabii daha sonra bana hediyeler aldı. Veterinerim de bana ödül olarak oyuncak ve stick (kedi ödül maması) vermişti. Bu yaşıma geldim hala o oyuncağımla oynuyorum.

İlk iki gün yeni halime alışmak zor oldu ama daha sonra anneme ‘Annişim, iyi ki böyle bir karar vermişsin. ‘demiştim.
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

@pasha.is.world

Paşa Beyefendinin instagram hesabını incelemek için linke tıklayın

Paşa’nın bu fotoğrafta üzerine giydiği kıyafeti incelemek için linke tıklayın

Siz de web sitemizin blog bölümünde yazılarınızı paylaşmak isterseniz merhaba@petbutik35.com adresine yazınızı mail atınız, editörlerimiz inceleme sonrası uygun bulduğu yazıları paylaşabilir.

Related Posts

Bir Cevap Yazın