Genel

Köpeğiniz Sarılmanızı Bekliyor Üstelik Festivali Var

Asian lovely couple with shih tzu dog

Pek çok çocuk sarılmayı sever ve karşılaştıkları sevimli, tüylü köpekleri seve seve sıkarlar. Açıkçası, bu hem köpekler hem de çocuklar için çok tehlikeli bir durum olabilir. Köpeğiniz Sarılmanızı Bekliyor Üstelik Festivali Var

Çocuklara aşina olmadıkları bir köpeğe asla sarılmamaları öğretilmelidir. Sizi tanımayan köpekler, sarılmayı bir tehdit olarak görebilirler.

Bu, her yıl birçok köpek ısırmasının nedenidir. Bu nedenle, Hug Your Hound Day için köpek eğitimine geçmeden önce biraz çocuk eğitimi almanız gerekebilir. Bu özel gün bir çok ülkede olan: ancak Türkiye’de kutlanmayan bir sarılma günü:)

 

Köpeğinizin cinsi, fiziksel sağlığı ve rahatlık düzeyi de dahil olmak üzere eğitimden önce dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Bazı ırklar, sırtları bu pozisyonda olmaya uygun olmadığı için tam bir omuz omuza kucaklama yapamazlar.

Basset Hounds, Bulldogs ve bazı dev ırklar, bu hileyi güvenli ve rahat bir şekilde yapmalarını sağlayacak iskelet yapısına sahip değildir. Endişeniz varsa, bu komutun köpeğiniz için doğru olup olmadığını veterinerinize sorun.

Ayrıca köpeğinizin yeterince fiziksel sağlığa sahip olduğundan emin olmalısınız. Kalça displazisi, artrit veya sırt, kalça, kemik, kas veya eklemleri etkileyen diğer tıbbi durumları olan köpekler sarılmamalıdır. Bunu yapmak ağrıya veya yaralanmaya neden olabilir ve köpeğinizin sağlığını riske atmaya değmez.

Bazı köpekler kucaklanmaktan son derece rahatsızdır. Bunu bir tehdit olarak görebilirler ya da hareket etmeleri kısıtlanmış veya kısıtlanmış hissetmelerine neden olabilir. Köpeğiniz Sarılmanızı Bekliyor Üstelik Festivali Var

Köpeğinize, sarılmanın ödülle sonuçlanan eğitimli bir eylem olduğunu öğrettiğinizde, kucaklandıklarında hissettikleri kaygıyı azaltabilir. Ancak, köpeğinizin konfor düzeyini göz önünde bulundurun ve onu zorlamayın.

Bu numarada yavaş yavaş çalışmak yardımcı olabilir, ancak bazı köpekler basitçe sarılmak istemezler ve istemiyorlarsa sarılmak zorunda kalmazlar.

“Sarılmak” orta düzeyde beceri düzeyinde bir komuttur ve köpeğiniz en azından nasıl oturacağını, nasıl duracağını ve pati vereceğini bilmeli ve yeni bir numara öğrenirken size odaklanmaya devam edebilmelidir.

Kucaklamak bir köpeğin yapması için doğal bir şey değildir, bu yüzden eğitmen olarak biraz daha beceri gerektirir. Köpeğinizin yeteneklerine ve bağınızın gücüne güveniyorsanız, bu daha gelişmiş komutu deneyin.

Değilse, onları indirene kadar temel bilgilere geri dönün.

Köpeğinizi size komuta etmesi için eğitebileceğiniz birkaç farklı sarılma türü vardır. Her biri için farklı bir sözlü ipucu veya el işareti ile köpeğinize hepsini öğretebilir veya favorinizi seçebilirsiniz.

Omuz omuza sarılma, köpeğinizin başını omzunuza koymasını ve biraz boynunuza sarılmasını gerektirir. Tek kolla kucaklaşmak için köpeğinizin karşı omzuna bir pençe koymasını bile sağlayabilirsiniz.

Omuz omuza sarılmak, köpeğinizin sizi kucaklamaya çekmeden önce her bir omzunuza bir pençe koymasını gerektirir. Bu, köpeğinizin sizi kucaklarken denge sağlamak için arka patileri üzerinde rahatça oturmasını gerektirir, bu yüzden daha gelişmiş bir komuttur.

Bu hilelerin her ikisinin de köpeğinizin göz hizasına inmenizi gerektirdiğini unutmayın, bu nedenle küçük köpekler için daha zor olabilir. Bununla birlikte, yerde diz çökerken köpeğinizin bir mobilya parçası üzerinde daha yükseğe oturmasına izin vermek küçük yavrular için işe yarayabilir.

(İsteğe bağlı) Bunu yaparken köpeğinizin diğer omzunuza bir pati koymasını istiyorsanız, ön patisini omzunuza koyması için köpeğinize eğitim vererek başlayın. Pençeyi omzunuza kendiniz koyun, ardından köpeğinizi başınızın arkasından karşı omzunun üzerinden bir ödül vererek ödüllendirin. Köpeğiniz bunun beklenen davranış olduğunu anladığında, sonraki adımlarla devam edin.

Bir elinize bir tedavi koyun ve omzunuzun üzerinden başınızın arkasında tutun. Köpeğinizin tedaviye önünüzden yaklaşmasını sağlayın ve ona ulaşmasını sağlayın. Köpeğiniz omzunuzun üzerinden eğilmelidir. Tedavi için arkanızdan dönerlerse, baştan başlayın ve sabırlı olun.

Bunu, iyi yapılmış bir iş için bol miktarda ödüllendirici övgü veren bir komut olmadan birkaç kez deneyin. Köpeğinizin dikkati dağılırsa, bir süre ara verin.
Harekete “sarıl” veya “sev” gibi bir komut eklemeye başlayın. İşlemi tekrarlayın.
Köpeğiniz ne beklendiğini anladıktan sonra, ödülü vermeden önce köpeğinizin başı omzunuzun üzerindeyken geçirdiği süreyi yavaşça artırın.

Köpeğiniz davranışı tutarlı bir şekilde gerçekleştirebildiğinde, elinizi başınızın arkasında tutmadan sözlü komut vermeyi deneyin. Köpeğiniz hala sorun yaşıyorsa, elinizi başınızın arkasında tutmaya devam edin, ancak köpeğiniz sözlü komuta yanıt verene kadar yaptığınız süreyi azaltmaya başlayın.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir