Kedimin Mamasına Karınca Geliyor

Kedi ve köpek mamalarında sıkça yaşanan sorunlardan biri de kedi ve köpek mamalarının aşırı aromatik olmasından kaynaklı karıncaların gelmesi. Karıncalar herkesin de tahmin edebileceği gibi koku duyguları inanılmaz güçlü hayvanlardır. Ve bir rezidansta bile yaşıyor olsanız 20. kata kadar nasıl geldiklerini Anlamadığımız bir şekilde karınca sürüleri gelebilir. Kedi mamalarının karıncalanmasındaki esas sebeplerden biri hem yağlı hem de aromatik yapısından kaynaklıdır.

Karıncalar için muhteşem besin değerleri içeren bu Mamalar karıncaların hedefi olabilir. Elbette böyle bir durum hiç kimsenin hoşuna gitmez. Hele de titiz kedi sahiplerinin. Kedi mamanızın karıncalanmasını önlemek için 2.03 basit yöntem önerebilirim. Birincisi dedim olmanıza yere tabana değil tezgahın üzerine ya da bir masanın üzerine koyabilirsiniz. Kedinizin kedi mamasını kolayca bulabileceği ve uzanabileceği  Bir yere koyabilirsiniz. Kedi mama kaplarının tezgahın üzerinde ya da masanın üzerinde olması hiçbir sorun teşkil etmez. Tam tersine meraklı ve keşfetmeyi seven kediler mama kabının değişik yerlerde olması ile ilgili mutlu bile olabilirler. Ancak karıncaların ulaşımın zor olması onları belki mamadan uzaklaştıra bilir. Ayrıca size verebileceğimiz tavsiyelerden bir tanesi de yine doğal bir yöntem olan birkaç dilim limon.

Kedimin Mamasına Karınca Geliyor

Evinize karıncaların gelmesini özellikle de mama kabınıza yaklaşmasını istemiyorsanız mama kabının etrafında birkaç dilim limon bırakabilirsiniz. Eğer tüm bunlar çözüm olmuyor ise kedinizin ulaşamayacağı noktalara karınca düşmanı bazı spreyler sıkabilirsiniz. Ancak zehirli ilaçlar bizim özellikle kedi ve köpek yaşayan evlerde pek de önerdiğimiz bir yöntem değildir.

Kedi ve köpek mamanızı alırken mutlaka son kullanma tarihine bakmalısınız. Ancak daha önemli bir şey varsa o da üretim tarihi ! Kedi ve köpek mamalarında ne kadar taze bir mama alırsanız evcil dostunuz bunu o kadar sevecektir. Kedinize ve köpeğinize alabileceğiniz en taze mama garantisi Mr. Balky ‘de ! Taptaze ve temiz içerikli petfood markamızla hala tanışmadıysanız hemen sipariş vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.