Genel

Evinde 101 Kedisi Olan Kadın

köpeklerle birlikte yaşamak

Evinde 101 Kedisi Olan Kadın

Sevinç, emekli olduğunda her gün yavru kedilerle oynamak istediğine karar verdi, bu yüzden hayallerini gerçekleştirdi.

Size, evinde 101 kedi yetiştirmiş, kedi aşkıyla yaşayan bir kadından bahsedeceğim..

Sevinç, beş yaşındayken ailesinin ahırında açlıktan ölmek üzere olan minicik bir kedi yavrusu buldu. Kardeşlerden hiçbir iz yoktu ve anne kedi hiçbir yerde bulunamadı. Küçük kürk yumağı yapayalnızdı. Sevinç’in annesi, kırılgan kedinin muhtemelen başaramayacağını söyleyerek onu yavru kediyi yalnız bırakmaya ikna etmeye çalıştı. Ama bu, genç kızın aklındaki bir seçenek değildi. Her şeyi kendi başına yapmak zorunda kalsa bile, yavru kedinin hayatını kurtarmaya kararlıydı.

“Ben sadece küçük bir kızdım ve bana yardım etmezdi” diye hatırlıyor Sevinç, ilk yavru kedi bakıcılık deneyimine bakarak. “Yani, o kediyi daha yeni çalıştırdım ve Tinkerbell yıllarca, yıllarca yaşadı.”

Minik kedi yavrusunun büyüyüp sağlıklı, mutlu bir kediye dönüştüğünü görmenin büyülü bir yanı vardı. Sevinç’te bir tutku uyandırdı ve geri dönüşü yoktu. O andan itibaren, hayatında her zaman kucağını sıcak tutan ve evini mırıldanan bir ya da iki kedisi vardı.

Sevinç emekli olduğunda, her gününü beş yaşından beri sevdiği şeyi yaparak, kedi yavrularıyla oynayarak ve onlarla ilgilenerek geçirmek istediğine karar verdi.

Evinde 101 Kedisi Olan Kadın

Sevinç, bir koruyucu gönüllü olarak kaydoldu ve o zamandan beri üç yıl içinde sevgiyle 100’den fazla yavru kedi büyüttü. Aslında, az önce 101 numarayı kutladı ve şimdiden bir sonrakini sabırsızlıkla bekliyor.

Bu anlatılan hikaye, elbette Türkiye’de yaşanmıyor. Sevinç, Amerika’da yaşayan bir Türk. Türkiye’deki gibi sokak hayvanları orada olmadığından, hayvan sahiplenmek başlı başına bir iş. Yani tüm sorumluluklarını kabul edip, kedilere en iyi şekilde bakacağını taahhüt ediyorlar.

Mr. Balky kedi ve köpek mamalarımızı denediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.