Haberler

Evcil Hayvanları Mutlu Etmenin Devamı

kedilerde tarzını yansıt

Evcil Hayvanları Mutlu Etmenin Devamı

Bir önceki blog yazımızda anlattığımız 5 maddenin devamı geliyor.

6- Belli aralıklarla sevdiğiniz patili dostunuzu veteriner hekime götürün.  Mutlaka muayene olsun !

Kabul edelim. Çok azımız doktora gitmeyi severiz ve evcil hayvanlarımız da farklı değildir. Ancak evcil hayvanlarınıza, deneyimi daha keyifli hale getiren lezzetli ikramlar sunarak veterinere gitmeye tahammül etmeyi öğretebilirsiniz. Birçok klinik, basitçe gelip ziyaret etmenize izin verir, böylece daha sonra bir randevu gerektiğinde evcil hayvanınızın tıbbi bakımla daha olumlu bir ilişkisi olur. Oradayken evcil hayvanınızın yıllık kontrolünü planlamayı unutmayın.

Evcil Hayvanları Mutlu Etmenin Devamı

Madde 7 ile devam edelim..

7. Daha fazla oyun oynayın. Kediler de köpekler de oyunu sever, belki biraz nazlanırlar ilk başta ama..

Oyun oynamak sizin için etkili bir stres gidericidir ve evcil hayvanlarınıza hem zihinsel hem de fiziksel faydalar sağlar. Evcil hayvanınızın sıkılmaması için, birbirinizle oynamayı sevdiğiniz birkaç aktivite (getirme, saklambaç ve koku oyunları gibi) bulun. Evcil hayvanınız nasıl oyun oynayacağından emin değil mi? Ödül temelli eğitim yapan birine ona nasıl öğretebileceğinizi sorun.

8. Korkularını yenmesine yardım edin.

Hayvanlarda; kedi ve köpeklerde korku, kapanmaktan geri çekilmeye ve saldırgan görünmeye kadar çeşitli şekillerde kendini gösterir. Bizim için sorun olmadıkça, evcil hayvanlarımızın korkuları üzerinde çalışmıyoruz (hatta onları fark etmiyoruz). Bu yıl bunu değiştirmeye söz vererek evcil hayvanınızın yaşam kalitesini artırın. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Uluslararası Hayvan Davranış Danışmanları Birliği tarafından sertifikalandırılmış bir davranış danışmanı tutmayı düşünün.

Bu uzmanlar, evcil hayvanınızın korkularını yatıştırmak için size etkili teknikler öğretebilir. Kedi ve köpeklerin psikolojisi oldukça önemlidir.

9. Evcil dostunuzla yürüyüşte doğru ürünleri kullanın

Tasmalar ve koşum takımları, köpeğinizin gevşek bir tasma üzerinde yürümesine ve aynı zamanda rahat kalmasına yardımcı olabilecek araçlardır. Kullandığınız araç sizin ve evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını karşılamıyorsa, biraz araştırma yapın ve daha iyi bir şey bulun. Örneğin, önden klipsli koşumlar koşmak için tavsiye edilmez, ancak çeken köpekler için harika çalışırlar. Arka klipsli koşumlar, çektirmeler için önerilmez, ancak boyun sorunları olan köpekler için iyi çalışır. Bazı yürüme araçlarının olumsuz yan etkileri olduğunu unutmayın. ,

Bizim doğru bulmadığımız bazı yöntemler (sıkan zincirler, elektroşok gibi) hayvanların refahını etkileyen tasmalardan uzak durmanızı öneriyoruz…

10. Evcil hayvanlarınızı şımartın.

Hepsinden önemlisi, onlara ne kadar sevildiklerini gösterin. Sarılmak için fazladan birkaç dakika ayırın. Köpeğinizin arkadaşlarıyla biraz daha oynamasına izin verin. Kedinize arada sırada sadece şirin olduğu için ekstra bir ödül verin.

Petbutik35 ailesi olarak, patili dostlarımızın en çok ihtiyacı olan şeyin her zaman sevgi olduğunu söyleriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.